pl
Teraz jesteś na podstronie » Wesela w Puszczy  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Wesela w Puszczy Białowieskiej

Wesele to wyjatkowe wydarzenie w życiu . Warto więc je zorganizować w wyjątkowym miejscu . Puszcza Białowieska jest niewątpliwie takim miejscem . Zapoznajcie się z naszą ofertą , skorzystajcie z niej a wrażenia Wasze i Waszych gości pozostaną na zawsze miłym wspomnieniem .

Osiem kilometrów od puszczańskiej stolicy Białowieży na ponad 2 hektarowej działce stworzylismy jedyny w swoim rodzaju obiekt w puszczy. Jest to kompleks , zawierający czynny przez cały rok pensjonat , skansen i Karczmę Osocznika na 170 osób. U nas macie Państwo jedną z nielicznych okazji obcowania z przyrodą w jej nienaruszonej postaci . Karczma dotyka ściany prastarego lasu , gdzie nierzadko pod same okna podchodzi Królewski Żubr . Zaprojektowane obok miejsca ogniskowe i grillowe , na których serwujemy pieczoną dziczyznę z rożna wybitnie uatrakcyjniają ten jedyny dzien w życiu Modej Pary . Obok karczmy mieści się skansen , który tworzy przeniesione, całkowicie autentyczne i ostatnie istniejące gospodarstwo kresowe z pierwszej połowy XIX wieku.

W jego skład wchodzą : bardzo dobrze zachowana chata z 1836 roku z drewnianym kominem, stodoła , wozownia , studnia z żurawiem, bróg na siano oraz ogrodzenie z płotu tynowego. Obejście to jest nieodzownym elementem ceremoni weselnych . Tutaj rodzice i chrzestni udzielaja błogosławieństwa na wyjazd do ślubu , witają Młodych chlebem i solą , tutaj wykonywane są sesje zdjęciowe a nierzadko są udzielane śluby przez urzędnika stanu cywilnego z Bialowieży lub Hajnówki . Nasz obiekt znany jest z niepowtrarzalnej tradycyjnej kresowej architektury, jego wnętrza nawiązują do klimatów ludowych . Makatki,wycinanki i wiszące pod powałą pająki oraz meble przywodzą na myśl wesele w ludowym stylu gdzie jeszcze niedawno Jankiel gral na cymbałach a Wolski spełnial pierwsze toasty za zdrowie Państwa Młodych . Nasze kelnerki ubrane w stroje ludowe z okolic puszczy dopełniają wrażenia .

Serwujemy naszym klientom potrawy regionalne wśród których prym wiodą wareniki z różnorakim nadzieniem ( obsmażane duże pierogi przygotowane wg. miejscowych receptur ), prawdziwa rosyjska zupa soljanka , puszczańska opieńkowa , wędzonki własnego wyrobu, nigdzie indziej nie spotykana oryginalna kiszka mięsna oraz ziemniaczana a także wiele tradycyjnych specjałów kuchni białoruskiej , ukraińskiej oraz polskiej . Wyroby te mogą na Państwa życzenie wzbogacić weselny stół. W naszym lochu znajdziecie „nastojki” wszelakie , którymi goście wznosić będą toasty za pomyślność Młodych i dla własnej zdrowotności.

A oto przykład menu serwowanego na przyjęciach weselnych , które mieliśmy przyjemność organizować w naszej Karczmie:

Ponadto świadczymy:

 • Noclegi dla gości którzy po upojnej nocy zechcą odpocząć na miejscu w pensjonacie . Proponujemy zakwaterowanie w pokojach 1-, 2-, lub 3-osobowych.Szczegóły i ceny do uzgodnienia w zależności od zamawianej ilości ….
 • Puszczańskie nastojki w oryginalnym wydaniu to również nieodzowny element przyjęcia weselnego .Proponujemy Państwu przeróżne alkohole z najróżniejszych stron świata, preferując jednak niepowtarzalne nalewki na ziołach i miodach puszczańskich.
 • Muzyka, Kapela, Grajek. Od wielu lat współpracujemy z wieloma zespołami ludowymi i muzycznymi , które wpisały się w klimat naszego obiektu . Do Państwa wyboru polecamy zespoły : „Żubry” , „Czeremszyna” , „Małanka” , „Horpyna” . Czas przy ognisku lub rożnie z pieczonym dzikiem ubarwi akordeonista grający tradycyjne melodie kresowe. Pragnącym połączenia tradycji z nowoczesnością polecamy usługi prowadzącego wesele DJ’a .
 • Dekoracje Specjalne dekorowanie Sali na Państwa życzenie. (wizytówki na stołach wg. listy gości, dekoracje pokoi dla gości weselnych)
 • Koszyczki z gościńcem
 • Poprawiny w formie pikniku w lesie lub karczmie
 • Dzik lub prosiak z rożna
 • Biesiadę przy ognisku z bogatym menu i zabawą taneczną w plenerze
 • Przejażdżki bryczkami, wozami konnymi lub saniami z pochodniami
 • Przewóz gości autokarami z każdego miejsca w Polsce
 • Usługi zakwaterowania gości weselnych w obiektach noclegowych w Białowieży i okolicach

Zapraszając Was wierzymy, że dokonacie właściwego wyboru a my zapewniamy, że będziecie zadowoleni.

Zapytania i zamówienia:
mail: biuro@junior.bialystok.pl tel. (85) 741 57 20, ( 85 ) 744 43 26

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.