pl
Teraz jesteś na podstronie » Turystyka rowerowa » Rowerem z północnej części Puszczy Białowieskiej / 7 dni/  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Rowerem z północnej części Puszczy Białowiskiej /7 dni/

Proponujemy Państwu aktywne spędzenie tygodnia w Puszczy Białowieskiej. Polecamy zakwaterowanie w północnej części Puszczy Białowieskiej w pensjonacie agroturystycznym "Białowieskie Ustronie" którego lokalizacja sprawia że jest to doskonałe miejsce wypadowe do różnych części Puszczy Białowieskiej. Alternatywnie proponujemy zakwaterowanie na kwaterze agroturystycznej "Bobrowa Zagroda" w Siemianówce nad Zalewem Siemianówka. W obu miejscach można wypożyczyć rowery. Ramowe programy pobytu:

Tydzień w "Białowieskim Ustroniu" w Janowie k/Narewki:

Do Państwa dyspozycji dwupokojowe studia z łazienką i przedsionkiem w pensjonacie agroturystycznym położonym 1km od Narewki w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej oraz rzeki Narewki. Na miejscu serwowane są domowe posiłki oraz jest ładne miejsce ogniskowe na wieczornego grila czy ognisko.

I dzień
Przyjazd do Janowa k/Narewki, zakwaterowanie, wypożyczenie roweru, zwiedzanie najbliższej okolicy:

 • Park Przyrodniczy w Gruszkach / zegar słoneczny, przyrodniczy, kamienne kręgi, barć na drzewie, alejka Unii Europejskiej, tablice dydaktyczne, Izba Przyrodnicza /
 • kirkut żydowski
 • cerkiew św Jana w Narewce

Obiadokolacja.

II dzień
Śniadanie. Wyjazd rowerem lub dowiezienie rowerów i osób do Hajnówki. Realizacja programu:

 • przejazd z Hajnówki do Topiła kolejką wąskotorową
 • zwiedzanie Topiła (stawy leśne, miniskansen kolejki wąskotorowej, kapliczka leśna)
 • wycieczka rowerowa przez Puszczę z Topiła do Białowieży
 • objazdowa wycieczka po Polanie Białowieskiej / architektura drewniana Białowieży, kościół św. Teresy, Park Dyrekcyjny, dolina Narewki, carski dworzec towarowy/.

Obiad w Białowieży

 • Park Pałacowy - carskie założenie parkowe w stylu angielskim
 • Muzeum Przyrodniczo-Leśne - nowoczesna prezentacja multimedialna historii oraz flory i fauny Puszczy Białowieskiej,
 • wstęp na wieżę widokową oraz wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczym,
 • cerkiew św. Mikołaja z porcelanowym ikonostasem,
 • powrót drogą narewkowską przez Puszczę do Janowa

Kolacja grilowa przy ognisku

III dzień
Śniadanie. Wycieczka rowerowa:

 • Trasą rowerową przez Narewkę, Lewkowo Stare do Bondar nad Zalewem 
 • Zapora czołowa oraz plaża w Bondarach  
 • Plaża w Starym Dworze (dla chętnych możliwość wypożyczenia kajaku oraz zamówienia rejsu stateczkiem po Zalewie) 
 • Siemianówka (cerkiew św. Jerzego),
 • wizyta w "Bobrowej Zagrodzie" w Siemianówce, poczęstunek regionalny
 • wieża widokowa w Maruszce
 • powrót ścieżką ornitologiczną PTOP przez Gruszki do Janowa 

Przyjazd do miejsca zamieszkania, obiadokolacja

IVdzień
Śniadanie. Wycieczka rowerowa:

 • punkt widokowy na Kosym Moście, panorama na dolinę Narewki, siedliska bobrowe, miejsce dokarmiania żubrów 
 • wycieczka rowerowa najbardziej dzikimi fragmentami Puszczy Białowieskiej przez Obszar Ochrony Ścisłej Hwoźna / Wilczy Szlak, rezerwat Głuszec /
 • Masiewo - drewniana architektura, miniskansen kolejki wąskotorowej /dla chętnych jest możliwość jazdy konnej wierzchem/
 • kaplica św. Eustachego w dębie
 • skupisko starych dębów na "Dwornym Grądku"
 • Park Przyrodniczy w Gruszkach

Obiadokolacja

V dzień
Śniadanie, suchy prowiant na wycieczkę. Wycieczka rowerowa:

 • drogą Narewkowską do Starej Białowieży
 • Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich - szlak tworzą kilkusetletnie dęby nazwane imionami polskich władców polujących w Puszczy Białowieskiej
 • Rezerwat Pokazowy Żubrów / tarpany, żubry, żubronie, jelenie, dziki i wilki / - wstęp,
 • Zwierzyniec (pomnik żubra, leśniczówka)

Obiad w Sioło Budy, zwiedzanie skansenu regionalnego

 • powrót przez Puszczę do Świnoroj
 • miejsce edukacyjne "Pod dębami" w Świnorojach

Powrót do Janowa, kolacja

VI dzień
Śniadanie. Realizacja programu:

 • Spływ kajakowy rzeką Narewką z Narewki do Lewkowa Starego
 • Wycieczka rowerowa z Lewkowa Starego do Doliny Waliczówki, żeremia bobrowe, obserwacja dzięciołów
 • powrót malowniczą trasą Doliną Narewki do miejsca zamieszkania

Obiadokolacja

VII dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Białowieży. Realizacja programu:

 • piesza wycieczka z przewodnikiem do Rezerwatu Ścisłego. Zwiedzamy Puszczę w stanie pierwotnym gdzie od setek lat nie było ingerencji człowieka.

Obiad w Białowieży, wyjazd

Świadczenia: 6 noclegów, 6 śniadań, 4 obiadokolacje, 2 obiady w Białowieży, obiad w Karczmie Osocznika w Budach, kolacja grilowa, kolacja, posiłek regionalny w Siemianówce, wypożyczenie roweru, wypożyczenie kajaku, transport kajaków i rowerów do Lewkowa, przewodnik na Rezerwat Ścisły.

Kolejność realizacji programu oraz zakres świadczeń może ulec zmianie w zależności od potrzeb klienta.

...................................................................................................................................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................................................................................................................

Tydzień w "Bobrowej Zagrodzie" w Siemianówce nad Zalewem Siemianówka:

Do Państwa dyspozycji część lub cały dom z aneksami kuchennymi wyposażonymi w lodówkę, kuchenkę gazową, niezbędne naczynia. Posiłki prygotowujemy we własnym zakresie. Obiady lub obiadokolacje można zjeść w trakcie wycieczek rowerowych. Wieczorem można skorzystać z grila lub z miejsca ogniskowego.

I dzień
Wieczorem przyjeżdzamy do Siemianówki. Jadąc po trasie możemy zwiedzić ciekawe miejsca oraz zjeść obiadokolację. Po przyjeździe, zakwaterowanie.

II dzień
Po śniadaniu wyruszamy z "Bobrowej Zagrody" i jedziemy do Masiewa po trasie zwiedzamy: Siemianówkę, ornitologiczny punkt widokowy w Maruszce, scieżką edukacyjną OTOP z zakochanymi drzewami, 300 - letnimi sosnami oraz Rezerwatem Siemianówka dojeżdżamy do Masiewa, gdzie można zamówić na kwaterze agroturystycznej obiad. Po obiedzie udajemy się na przejażdżkę ścieżką edukacyjną wokół rezerwatu Głuszec. Po trasie kurhan, dawny cmentarz ewangelicki, miniskansen kolejki wąskotorowej. Następnie wracamy drogą asfaltową przez Olchówkę i Zabrody do Siemianówki 

III dzień
Po śniadaniu udajemy się na Plantę. Na Plancie na posesji kwatery agroturystycznej zostawiamy rowery, busem przewożą nas do Narewki i 2 osobowym kajakiem płyniemy z Narewki do Porosłego. Po zakończeniu spływu, wracamy busem na Plantę, konsumujemy obiad i udajemy się na dalszą wycieczkę rowerową do Doliny Waliczówki, a następnie wracamy rowerem do Siemianówki.

IV dzień
Po śniadaniu, jeżeli jest ładna pogoda udajemy się na wycieczkę rowerową nad Zalew Siemianówka. W trakcie wycieczki odwiedzimy dwie plaże jedną na Starym Dworze a drugą w Bondarach. Jest to wycieczka rekareacyjna w czasie której mozemy odpocząć na plaży, na Starym Dworze wypożyczyć kajak lub rower wodny lub zamówić rejs stateczkiem i popływać po Zalewie, podziwiając przepiękną przyrodę. Możemy również przejść się lub przejachać po zaporze czołowej w Bondarach. Dla miłośników obserwacji ptaków proponujemy poranną wyprawę na obserwację ptaków.

V dzień
Po śniadaniu udajemy się samochodem do Janowa gdzie wypożyczamy rower a następnie jedziemy na wycieczkę rowerową przez najdziksze ostępy Obszaru Ochronnego Hwoźna z Wilczym Szlakiem, punktem widokowym na dolinę rzeki Narewka w Kosym Moście oraz Carską Tropiną. Po powrocie do Janowa konsumujemy w pensjonacie obiadokolację i wracamy do Siemianówki.

VI dzień
Po śniadaniu udajemy się samochodem do Białowieży zwiedzając najpierw z przewodnikiem Park Pałacowy, Muzeum Przyrodnicze oraz Rezerwat Ścisły. Po zjedzeniu obiadu wypożyczamy rower i udajemy się na wycieczkę rowerową po Polanie Białowieskej, a następnie Rezerwat Pokazowy Zwierząt oraz Szlak Dębów Królewskich. Wieczorem wracamy samochodem do Siemianówki.

.VII dzień
Po śniadaniu  wyjeżdżamy do Hajnówki. Z Hajnówki jedziemy kolejką wąskotorową na Topiło. Na Topile mamy godzinę czasu do swojej dyspozycji. W tym czasie możemy zwiedzić okoliczne stawy leśne, miniskansen kolejki wąskotorowej oraz kapliczkę leśną, czy też odwiedzić bar "Ostatni Grosz". Wracamy do Hajnówki. W  restauracji "Leśny Dworek" możemy zjeść obiad, odwiedzić słynny pub "U Wołodzi" z wystrojem w stylu socrealistycznym i udajemy się w drogę powrotną .

Świadczenia: 6 noclegów, wypożyczenie roweru,  wypożyczenie kajaków, transport kajaków i ludzi w trakcie spływu, przewodnik na Rezerwat Ścisły.

W razie potrzeby zabezpieczymy Państwu obiady i obiadokolacje w trakcie realizacji programu.

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.