pl
Teraz jesteś na podstronie » Turystyka rowerowa » Rowerem z Białowieży / 7 dni/  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Rowerem z Białowieży / 7 dni/

Trasa: Rowerem po Puszczy Białowieskiej z Białowieży /7 dni/

Proponujemy zakwaterowanie w zależności od Państwa oczekiwań w hotelu, pensjonacie lub na kwaterze agroturystycznej. Obiekt noclegowy mogą Państwo sami wybrać z oferty na naszym portalu lub skorzystać z naszego doradztwa w tym zakresie. Szczegółowy program dostosujemy do Państwa potrzeb i możliwości.

Ramowy program:

I dzień
Przyjazd do Białowieży, zakwaterowanie. Obiadokolacja

II dzień
Po śniadaniu udajemy się na wycieczkę rowerową zwiedzając Polanę Białowieską (po trasie drewniana zabudowa Białowieży, Kościół św. Teresy, budynki dawnego carskiego dworca towarowego-obecnie restauracja "Carska", ścieżkę edukacyjną "Puszczańskie Drzewa" do Rezerwatu Pokazowego, Rezerwat Pokazowy Zwierząt, Szlak Dębów Królewskich oraz Wielkich Książąt Litewskich na Starej Białowieży. Powrót przez Pogorzelce. Obiadokolacja.

III dzień
Po śniadaniu udajemy się na wycieczkę rowerową trasą:

Białowieża - Jagiellońskie - Droga Jagiellońska - Obóz powstańców z 1864 roku - Miejsce Mocy - Droga Czerlońska - Czerlonka - Budy - Teremiski - Stara Białowieża - Pogorzelce - Białowieża / 32 km /
Jest to już wycieczka dla wprawnych rowerzystów, która prowadzi leśnymi duktami i drogami asfaltowymi.

W trakcie wycieczki poznajemy:

  • Miejsce obozu powstańców z 1864r
  • Miejsce Mocy /tajemnicze miejsce o silnym promieniowaniu energetycznym/
  • Ciekawe wsie zaszyte w głębi Puszczy /Czerlonka, Budy , Teremiski/
  • Osadę Zwierzyniec z ciekawym parkiem
  • Prywatny skansen we wsi Budy

Obiadokolacja

IVdzień
Po śniadaniu udajemy się rowerem drogą narewkowską najpierw na Kosy Most a następnie do Masiewa i Janowa. Jadąc rowerami, a miejscami idąc pieszo poznajemy najdziksze ostępy Obszaru Ochronnego Hwoźna z Wilczym Szlakiem, punktem widokowym na dolinę rzeki Narewka w Kosym Moście oraz Carską Tropiną. Po przyjeździe do Janowa i zjedzeniu obiadokolacji wracamy do Białowieży samochodem osobowym lub busem. Rowery zostawiamy w bezpiecznym miejscu w pensjonacie agroturystycznym w Janowie.

V dzień

Po śniadaniu wyjeżdżamy samochodem lub busem do Janowa i najpierw płyniemy 2-osobowym kajakiem z Narewki do Lewkowa Starego a następnie kontynujemy naszą wycieczkę rowerową z Lewkowa do Doliny Waliczówki, wzdłuż doliny Narewki do Narewki, a następnie drogą narewkowską do Białowieży. Obiadokolacja.

VI dzień
Po śniadaniu udajemy się rowerem do Hajnówki (istnieje możliwość transportu osób i rowerów), a następnie o godz. 10.00 wyjeżdżamy rejsowym kursem kolejki wąskotorowej z Hajnówki do Topiła. W Topile zwiedzamy stawy leśne, ekspozycję starej kolejki wąskotorowej, kapliczkę leśną a następnie wyruszamy przez Puszczę do Białowieży. Powrót do Białowieży, obiadokolacja.

VII dzień
W godzinach porannych możemy zrobić wycieczkę pieszą z przewodnikiem do Rezerwatu Ścisłego (3 godz), a następnie po śniadaniu, wykwaterować się i wyjechać.

Świadczenia: wypożyczenie roweru 5 dni, transport osób na trasie Janowo-Białowieża-Janowo, 6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, przewodnik na Rezerwat Ścisły.

Istnieje możliwość zmiany kolejności realizacji programu. Proponujemy również rozważenie wersji: 4 noclegi w Białowieży, 2 noclegi w pensjonacie agroturystycznym "Białowieskie Ustronie" w Janowie k/Narewki w celu lepszego poznania północnej części Puszczy Białowieskiej.


 

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.