pl
Teraz jesteś na podstronie » Turystyka przyrodnicza » Propozycje BP "JUNIOR"  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Propozycje Biura Podróży "JUNIOR"

W tym serwisie znajdą Państwo nasze propozycje dla grup przyrodniczych oraz indywidulnych osób zainteresowanych obserwacją przyrody. Proponujemy skorzystać z naszej oferty realizowanej przez wykwalfikowanych przewodników, którzy zaprowadzą Państwa w najciekawsze przyrodniczo miejsca Puszczy Białowieskiej i pomogą zrealizować Państwa zamierzenia. Jeżeli zachodzi potrzeba zabezpieczymy środek  transportu. Proszę wybrać wycieczkę przesłać e-mail z zamówieniem, a nasze biuro załatwi resztę.

Usługi przewodnickie:

  • przewodnik z językiem polskim na zwiedzanie Białowieży i okolic, ryczałt 3 godziny - 180 zł + 60zł za każdą nastepną godzinę
  • przewodnik z językiem polskim biolog lub ornitolog na wycieczki specjalistyczne, ryczałt 5 godzin - 450 zł
  • przewodnik z językiem obcym (rosyjski, angielski, niemiecki, hiszpański i włoski) na zwiedzanie Białowieży i okolic, ryczałt 3 h - 270zł, każda następna godzina - 90zł
  • przewodnik z językiem obcym - biolog lub ornitolog na wycieczki specjalistyczne, ryczałt 5 godzin - 600 zł

Wycieczki  przyrodnicze /1 dniowe/
Region Puszczy Białowieskiej to ciekawy obszar przyrodniczy na terenie którego znajduje się jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie - Puszcza Białowieska. Jest to ostatni naturalny las niżowy i królestwo największego europejskiego ssaka - żubra. Tutaj również znajduje się Zalew Siemianówka druga po bagnach biebrzańskich największa ostoja ptactwa wodnego oraz raj dla ornitologów. Korzystając z sieci szlaków turystycznych oraz naszych doświadczonych przewodników można wybrać się na bezkrwawe łowy i dotrzeć do najbardziej urokliwych zakątków puszczy, zobaczyć wilka żyjącego na wolności, jelenie w czasie rykowiska lub podejrzeć życie przyrody.

Przedstawiamy Państwu kilka naszym zdaniem najciekawszych propozycji które przybliżą przyrodę Puszczy Białowieskiej. W zależności od Państwa potrzeb zapewnimy przewodnika o ogólnym przygotowaniu lub wyspecjalizowanego np. ornitologa oraz samochód z kierowcą. 

Do Rezerwatu Ścisłego
Wycieczka całoroczna. Czas trwania ok. 3 godz.
Udajemy się do najbardziej chronionej części Puszczy Białowieskiej. Zwiedzanie Rezerwatu w grupach maksymalnie 20 osobowych tylko z przewodnikiem. Rezerwat możemy zwiedzać poruszając się pieszo lub bryczką wyznaczoną trasą podziwając otaczającą niezmienioną przez ingerencję człowieka przyrodę. Tutaj zarządzanie lasem przejmują naturalne mechanizmy regulujące, przyroda broni się sama, a człowiek może tylko obserwować. W Rezerwacie możemy spotkać zarówno wiekowe drzewa jak również unikalne gatunki ptaków np. bociana czarnego.

Poznajemy Białowieżę
Wycieczka całoroczna. Czas trwania wycieczki  5  godz.
Wycieczka pozwoli przybliżyć najbardziej atrakcyjne miejsca w Białowieży i najbliższej okolicy oraz poznać florę i faunę Puszczy Białowieskiej.

W trakcie wycieczki zwiedzimy:

- Park Pałacowy (pozostałości założenia parkowego w stylu angielskim)
- Muzeum Przyrodniczo – Leśne (nowoczesna prezentacja multimedialna, wystawy czasowe oraz wieża widokowa)
- Rezerwat Pokazowy Zwierząt (poznamy żyjące w zagrodach typowe dla Puszczy Białowieskiej zwierzęta)
- Szlak Dębów Królewskich ( trasa turystyczna prowadząca wśród okazałych 300-500 letnich dębów noszących imiona królów Polski )
Przejazd z Białowieży do Rezerwatu Pokazowego Zwierzat oraz Szlaku Dębów Królewskich bryczką, rowerem, samochodem własnym albo transportem biura podróży.

Wyprawa do Miejsc Mocy
Wycieczka całoroczna. Czas trwania ok. 3  godz.
W Puszczy Białowieskiej są miejsca owiane tajemnicą, emanujące energią, pełne legend nazywane Miejscami Mocy. Spróbujemy odwiedzić te miejsca i uchylić rąbka tajemnicy. Wycieczkę zaczynamy od Parku Pałacowego gdzie w miejscu dawnego pałacu carskiego jest silne źródło energii, a następnie udajemy się do tajemniczego miejsca w Puszczy - dawnej wczesnośredniowiecznej świątyni pogańskiej.  Takie miejsca znajdziemy również w innych częściach Puszczy Białowieskiej. Na wycieczkę udajemy się pieszo, bryczką lub rowerem.

Zimowe tropienie zwierząt - fotosafari
Wycieczka sezonowa – zima. Czas trwania wycieczki 5  godz
Zima to doskonała pora do tropienia zwierząt. Na śniegu doskonale widać tropy wilków, rysi, dzików, jeleni, saren, żubrów oraz innych zwierząt. Wyruszamy na wyprawę do Puszczy Białowieskiej z licencjonowanym przewodnikiem pieszo, na nartach albo na saniach do miejsc gdzie łatwo spotkać dzikie zwierzęta. Obserwując tropy i ślady pozostawione przez zwierzęta staramy się jak najwięcej dowiedzieć o ich życiu oraz utrwalić to wszystko na zdjęciach.

Nocna wyprawa na sowy i nietoperze
Wycieczka sezonowa od połowy lutego do końca września. Czas trwania ok. 3  godz
Puszcza Białowieska księżycową nocą to doskonałe miejsce do obserwacji zwierząt. W czasie nocnej wyprawy oprócz sów i nietoperzy możemy spotkać również inne zwierzęta prowadzące nocny tryb życia. Z skraju leśnych polan możemy obserwować i fotografować,

Z wizytą u Bobrów
Wycieczka sezonowa od wiosny do jesieni. Czas trwania wycieczki ok. 4  godz
O świcie lub o zmierzchu udajemy się na wyprawę w poszukiwaniu bobrów. W Puszczy Białowieskiej jest wiele takich miejsc gdzie na strumieniach i rzeczkach bobry budując tamę spiętrzyły wodę tworząc rozlewiska.   Odwiedzimy jedno z takich miejsc, oglądamy tamy, żeremia i przekształcone przez nie środowisko naturalne.  Bobry są płochliwe, ale spróbujemy je uchwycić aparatem fotograficznym. Będzie to trudne zadanie. Fotografujemy z odległości kikudziesięciu metrów przy słabej widoczności. 

Obserwacja ptaków na Zalewie Siemianówka
Wycieczka sezonowa od wiosny do jesieni. Czas trwania wycieczki bez dojazdu do Siemianówki 3  godz
Zaopatrzeni w lornetki oraz lunetę udajemy się najlepiej o świcie na obserwację ptaków. W rejonie zbiornika stwierdzono 164 gatunki ptaków, w tym 112 lęgowych. Można tu zobaczyć m.in.: czajki, siewkowce, czaple, bąk, błotniak zbożowy, wodniczka, perkoza, rybołowa, żurawia oraz prawie połowę populacji krajowej rybitwy białowąsej. Okolice Zalewu po Bagnach Biebrzańskich należą do najlepszych w Polsce miejsc obserwacji ptaków. Na brzegach Zalewu są ostoje łosia, jelenia i wielu innych zwierząt.

Jelenie gody w Puszczy Białowieskiej
Wycieczka sezonowa – od połowy  września do połowy października. Czas trwania wycieczki  ok 3  godz
Jesień to niezwykła pora roku w czasie której mogą Panstwo przeżyć misterium natury – jelenie gody nazywane rykowiskiem. Wieczorem Puszczy Białowieska jest pełna odgłosów jeleni walczących o dominację i przedłużenie istnienia swojego gatunku. W czasie wyprawy na rykowisko można spotkać dziko żyjące żubry, usłyszeć i zobaczyć puszczyka i wiele innych fascynujących zwierząt.

Wokół Rezerwatu Głuszec
Wycieczka całoroczna. Czas trwania wycieczki bez dojazdu do Masiewa 3  godz.
Uroczysko Głuszec do dawna ostoja głuszca. Wędrują pieszo lub rowerem wokół Rezerwatu zobaczymy zarówno ślady dawnej obecności człowieka: wczesnośredniowieczny kurhan, Gościniec-fragment średniowiecznego traktu, dawny ewangelicki cmentarz  jak również dobrze zachowane bory sosnowe i torfowiska z rzadkimi roślinami. Po trasie spotkamy również miniskansen kolejki wąskotorowej. W pobliżu znajdują się miejsca dokarmiania żubrów.

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.