pl
Teraz jesteś na podstronie » Spływy kajakowe » Spływ kajakowy rzekami Narewką i Narew  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Spływ kajakowy rzekami Narewką i Narew

Proponujemy Państwu poznanie malowniczych rzek Narewki i Narwi

Spływ kajakowy rzeką Narewką oraz Narew  / 3 dni/

Polecamy wypożyczenie kajaków z wyposażeniem w naszym biurze i spływ kajakowy rzeką Narewką, a następnie Narew. Ilość dni spływu uzależniona jest od Państwa potrzeb i możliwości. Noclegi na polach biwakowych na trasie spływu. Proponujemy następujące trasy spływu

I dzień: Gruszki - Narewka / 4,1 km /
Przyjazd, zakwaterowanie w pensjonacie agroturystycznym "Białowieskie Ustronie" w Janowie k/Narewki. Wyjazd rowerami do siedziby Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach. Zwiedzamy Park Przyrodniczy a następnie przejeżdżamy do Gruszek, gdzie zostawiamy rowery i wypływamy na spływ z okolic mostu za wsią Gruszki do Narewki. Płyniemy kajakiem do mostu w Narewce. Tutaj kończymy spływ. Trasa krótka ale męcząca, na tym krótkim odcinku jest kilka utrudnień w postaci powalonych drzew i konieczności przenosek. Po powrocie obiadokolacja.

II dzień: Narewka - Porosłe / 15,5km /
Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Narewki. Płyniemy kajakiem z plaży w Narewce do mostu drewnianego między Porosłem a Kordonem. Nastepnie wracamy rowerami do Janowa zwiedzając po trasie: cerkiew w Lewkowie Starym, Dolinę Waliczówki (siedliska bobrowe oraz miejsca żerowania dzięciołów). Trasą wzdłuż rzeki Narewki wracamy do Janowa.  Obiadokolacja.

III dzień: Porosłe - Narew / 14,9km /
Po śniadaniu wykwaterujemy się i wyjeżdżamy do Porosłego skąd udajemy się do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. Wracając z Narwi przejeżdżamy przez Trześciankę Jest to jedna z trzech miejscowości "Krainy Otwartych Okiennic". Po przyjeździe do Janowa, obiad, wyjazd.

Świadczenia: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad, wypożyczenie kajaku, transport kajaków, wypożyczenie rowerów, transport rowerów, transport osób.

 

Spływ kajakowy rzeką Narewką oraz Narew /7 dni/

Polecamy Państwu kompleksową obsługę spływu rzekami Narewką i Narew. Proponujemy następujące trasy spływu z zakwaterowaniem i wyżywieniem w obiektach po trasie spływu. Proponujemy zakwaterowanie w pensjonatach agroturystycznych w Janowie i Waniewie oraz Ośrodku Wypoczynkowym "Ptasia Osada" w Ploskach.

I dzień: Narewka - Lewkowo Stare / 10,5km /
ok 14.00 przyjazd do Janowa, zakwaterowanie. Płyniemy kajakiem z plaży w Narewce do mostu w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu do mostu w Lewkowie Starym wracamy busem do Janowa na obiadokolację.

II dzień: Lewkowo Stare - Narew / 19,9km /
Po śniadaniu wyjeżdżamy busem do Lewkowa Starego. Z Lewkowa Starego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. Po zwiedzeniu Narwi wracamy busem na obiadokolację w Janowie.

III dzień: Narew - Ploski / 18,7 km /
Po śniadaniu, wykwaterowujemy się, pakujemy rzeczy do busa i przejeżdżamy do Narwi. Z Narwi kajkiem płyniemy do miejscowości Ploski. Po trasie zatrzymujemy się w Puchłach, wsi z ciekawą zabudową drewnianą i murowaną cerkwią pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości "Krainy Otwartych Okiennic", a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki. Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego "Ptasia Osada" w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Zakwaterowanie w Osrodku, obiadokolacja.

IV dzień: Ploski - Doktorce /16,2 km/                                                                                                                                                                                                    Śniadanie, wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. Z Doktorc wracamy busem do Plosek.    Obiadokolacja, czas wolny.

V dzień: Suraż -  Bokiny /19,3 km/                                                                                                                                                                                                     Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka w Ploskach, przejazd busem do Suraża, zwiedzenie miasteczka (prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół). Spływ kajakiem z Suraża do Bokin. W Bokinach zakończenie spływu i przejazd busem do Waniewa. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.

VI dzień: Bokiny - Waniewo /17,4 km/                                                                                                                                                                                              Śniadanie, wyjazd do Bokin. Spływ kajakiem z Bokin do Waniewa. Obiadokolacja.

VII dzien: Waniewo - Rzędziany /17,3 km/                                                                                                                                                                                       Śniadanie, wykwaterowanie. Spływ kajakowy z Waniewa do Rzędzian. Zakończenie spływu w Rzędzianach. Obiad. Wyjazd

Świadczenia: wypożyczenie kajaków, transport kajaków oraz osób i bagaży, 6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, obiad, bilety wstępu do NPN.

 

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.