pl
Teraz jesteś na podstronie » Spływy kajakowe  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Spływy kajakowe

Region Puszczy Białowieskiej to nie tylko pierwotna puszcza, to również Dolina Górnej Narwi, Zbiornik Wodny Siemianówka oraz cała sieć strumyków i rzeczek wypływających z Puszczy Białowieskiej. Największa rzeka Narew rozpoczyna swój bieg na Białorusi, następnie zatrzymana zaporą na wysokości Bondar tworzy potężny zbiornik wodny Siemianówka o głębokości do 7m i max powierzni do 3 250 ha, a następnie przechodzi w piękną meandrującą rzekę do której po drodze wpada jej dopływ - rzeka Narewka.

Rzeka Narewka to malownicza rzeka wypływająca z bagien Dzikiego Nikoru na Białorusi, przepływająca przez Puszczę Białowieską, a następnie wpadającą do rzeki Narew. Narewka przepływa przez dwie duże miejscowości turystyczne Białowieżę i Narewkę. Na Polanie Białowieskiej oraz od mostu w Gruszkach można pływać rzeką kajakiem. Odcinek z Gruszek do Narewki jest z utrudnieniami w postaci powalonych drzew. Z plaży w Narewce rzeka na całym odcinku jest spławna wijąc się malowniczo wśród łąk i lasów Puszczy Białowieskiej.


Zbiornik wodny Siemianówka to raj dla wędkarzy. Na zbiorniku wodnym są bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych /żeglarstwo, windsurfing/. Od dwóch lat co roku na zalewie odbywają się regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, a zimą są idealne warunki do uprawiania sportów bojerowych. Oprócz zbiornika wodnego Siemianówka są jeszcze dwa mniejsze zbiorniki wodne: "Bachmaty'" koło Dubicz Cerkiewnych i "Repczyce" koło Kleszczel. Na Zalewie Siemianówka na Starym Dworze można wypożyczyć kajaki lub zamówić rejs stateczkiem i popływać po Zalewie.

Spływy kajakowe:

Proponujemy również spływy:

Zasady rezerwacji kajaku/ łódki/ kanu, cennik

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.