pl
Teraz jesteś na podstronie » Białowieski Express  
Kwatera Na Skraju Puszczy

Białowieski Express

Szanowni Państwo!
Pragniemy Państwu zaproponować miłe spędzenie czasu w Białowieży i Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy na przejażdżkę kolejką Białowieskim Expressem, w trakcie której poznacie historię miejscowości, być może spotkacie Króla Puszczy...

Oferujemy przejazdy po Białowieży i okolicy na dwóch trasach historyczno-przyrodniczych. Nasza kolejka na kołach może przewieĽć jednorazowo 30 osób (więcej w przypadku dzieci). Wyjeżdża on z parkingu przy Biurze Turystycznym PTTK. Białowieski Express składa się z lokomotywy i zadaszonego wagonika.


Trasa nr 1 prowadzi przez Białowieżę i dwie okoliczne miejscowości: Podolany II i Podolany I. Jadąc ulicą gen. Waszkiewicza możemy zobaczyć zabytki i miejscową architekturę. Następnie przejeżdżamy koło hotelu Białowieski położonego w malowniczym miejscu, z którego rozciąga się widok na dolinę rzeki Narewka. Dalej trasa prowadzi do Białowieży Towarowej, gdzie znajduje się zabytkowy budynek stacji towarowej, w którym obecnie mieści się Restauracja Carska. Jadąc dalej zwiedzamy miejscowość Podolany II i Podolany I. Stąd powoli zmierzamy do miejsca rozpoczęcia naszej wycieczki. Czas przejazdu wynosi ok. 1 godziny i 10 minut.

 

Trasa nr 2 jest kontynuacją trasy nr 1. Po zwiedzeniu miejscowości Podolany I wjeżdżamy do Puszczy, gdzie podziwiać możemy jej różnorodność. Po drodze mijamy zabytkowe budynki Nadleśnictwa Białowieża, w których mieści się Ośrodek Edukacji Leśnej "Jagiellońskie". Zmierzając dalej dojeżdżamy do osady robotniczej Grudki (dawniej: Gródek). Stąd już tylko 2 km do granicy z Białorusią. Z Grudek wracamy do Białowieży, do miejsca startu wycieczki. Całkowity przejazd trwa do 1 godziny i 30 minut.

 

Oprócz zwiedzania opisanych tras oferujemy również takie usługi jak:

  • dowóz i odbiór z ogniska
  • dowóz i odbiór z rożnego rodzaju imprez okolicznościowych
  • inne usługi dostosowane do potrzeb klienta

Opłaty
Zamówienie indywidualne:

  • 25 zł - osoby dorosłe
  • 15 zł - dzieci i młodzież do lat 18

Powyższy cennik nie dotyczy wariantu rozszerzonego.

Zamówienia grupowe:

  • 520 zł - około 2 godzin usługi
  • każda kolejna godzina usługi 250 zł

Wskazaną formą płatności jest gotówka. Rachunek jest wystawiany w dniu wykonywania usługi i wysyłany pocztą


Kontakt - kolejka po Białowieży
Siedziba firmy:
"ECHO"
Teremiski 4,
17-230 Białowieża,

Kontakt:
Obsługa Białowieskiego Expressu - Krzysztof Szkuta
tel. 692 558 843
echoturystyka@wp.pl

Miejsce odjazdu kolejki Białowieski Express: parking przy budynku PTTK

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę ciuchcią po Białowieży i Puszczy Białowieskiej!

 
Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.