Teraz jesteś na podstronie » Zajazdy, Pensjonaty » Sioło Budy  
Kwatera Na Skraju Puszczy
SIOŁO BUDY
Adres: SIOŁO BUDY
Budy 41
17-230 Białowieża
Telefon:

tel. 85 6812978, 
tel. kom. 660 681 274
tel. kom. 664 775 554

Rezerwacja on-line: Formularz rezerwacji on-line
Ilość miejsc: 80
GPS:
 

Dziewięć kilometrów od puszczańskiej stolicy Białowieży, na naturalnej polanie, w samym sercu Puszczy leży miejscowość Budy. Pośrodku tej wsi stworzyliśmy na 1,5 hektarowej działce „Sioło Budy”, jako jedyny w swoim rodzaju obiekt w Puszczy Białowieskiej.  W skład naszego kompleksu wchodzą pensjonat, Karczma Osocznika oraz skansen, którego sercem jest drewniana, bardzo dobrze zachowana chata z 1836 roku z jedynym zachowanym w Polsce czynnym drewnianym kominem.

Z dala od ulicy, na ogrodzonym terenie i niewidoczny z zewnątrz znajduje się bezpieczny parking dla samochodów naszych gości.

Wszystkim odwiedzającym zapewniamy nielimitowane korzystanie z niepowtarzalnego klimatu naszego obiektu, z niespotykanej gdzie indziej ciszy, z serdecznej domowej i przyjaznej atmosfery oraz doznań, które zapamiętają na zawsze.

 

Pensjonat

Pensjonat składa się z 6 domów gościnnych tworzących sielski klimat tego miejsca. Dysponujemy 80 miejscami noclegowymi w komfortowo wyposażonych pokojach z łazienkami. Każdy z naszych pokoi jest niepowtarzalny, wykonany w tradycyjnej kresowej architekturze.

„Duży Dom”. W tym domu mieszczą się: 4 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 3-osobowe, każdy o niepowtarzalnym wystroju, wyposażony w stare, stylowe meble. Z każdego pokoju roztacza się przepiękny widok na okolicę. Do dyspozycji gości jest salon myśliwski z kominkiem oraz jadalnia z zachowanym oryginalnym piecem i właściwie wyposażonym barkiem.


„Dom Kiersnowskich”. Budynek przeniesiony ze wsi Trześcianka, zaaranżowany na potrzeby pensjonatu. Jest to autentyczny dom średniozamożnego chłopa kresowego o takim samym standardzie jak „Duży Dom”.  W tym domu mieszczą się: 2 pokoje 2-osobowe,2 pokoje 3-osobowe salonik z kominkiem i aneks kuchenny.


NOWE DOMY:

Dom Kucharki Nasti, Dom Tkaczki i Krawcowej Anastazji, Dom Sławnego Kowala Bolesława, Dom Cieśli Zduna i Kołodzieja Szymona.

Są to nowe domki oddane do użytku w kwietniu 2011 roku, są one jakby żywcem wyjęte z Krainy Otwartych Okiennic. Nazwy poszczególnych domów nie są przypadkowe. Osoby, których imiona noszą poszczególne domy to członkowie rodziny właścicieli obiektu.

W każdym z nowych domów mieszczą się:  1 2-osobowy apartament, 1 pokój 2-osobowy, 2 pokoje 3-osobowych, oczywiście urządzone w niepowtarzalnym wystroju.


Na terenie pensjonatu mieszczą się ponadto: oryginalna stodoła puszczańskiego gospodarza, która pełni funkcje wypożyczalni i garażu na rowery gości, spichrz zaadaptowany na wędzarnię, budynek gospodarczy mieszczący w sobie ekologiczną kotłownię zapewniającą gorącą wodę i ogrzewającą wszystkie budynki, mieszkania obsługi oraz kuchnię, przygotowującą dania dla gości pensjonatu i każdego, kto zechce skosztować specjałów kuchni kresowej i rosyjskiej.

Karczma Osocznika:
„Sioło Budy” słyną z doskonałej kuchni, a serwowane naszym klientom potrawy regionalne - to specjalność, wyróżniająca nasz pensjonat. Jest to idealne miejsce na organizację różnego typu imprez: wesel, biesiad, spotkań biznesowych, imprez firmowych, uroczystych kolacji.

Karczma Osocznika dotyka ściany prastarego lasu, gdzie nierzadko pod same okna podchodzi Królewski Żubr. Zaprojektowane obok miejsca ogniskowe i grillowe wybitnie uatrakcyjniają nasz obiekt. Serwujemy na nich dziczyznę z rożna, pieczone kiełbaski, gorące ziemniaki w mundurkach albo potrawy z grilla.

W skład naszego menu wchodzą między innymi: wareniki z różnorakim nadzieniem ( obsmażane wielkie pierogi przygotowane wg miejscowych receptur ), prawdziwa rosyjska zupa soljanka i zupa opieńkowa, wędzonki własnego wyrobu, nigdzie indziej nie spotykana oryginalna kiszka mięsna oraz specjały kuchni białoruskiej i ukraińskiej.

Skansen:
Skansen to całkowicie autentyczne i jedynie przeniesione gospodarstwo z pierwszej połowy XIX wieku w którego skład wchodzą: chata, chlewik, stodoła, wozownia, studnia z żurawiem, bróg na siano oraz ogrodzenie z płotu tynowego.
Przewodnikiem po skansenie jest Pani Maria Niczyporuk, uznana za Skarbnicę Wiedzy z dziedziny etnografii. Przekazuję wiedzę wyniesioną z domu rodzinnego, usadowioną w głębokiej i barwnej tradycji mieszkańców okolic Puszczy Białowieskiej. Posiada rzadki już dar wykonywania różnorakich przedmiotów z zakresu rękodzieła ludowego i artystycznego. Pani Maria należy do tych nielicznych ludzi, które od zasiania ziaren lnu aż po uszycie koszuli wszystkie czynności wykonują własnoręcznie. Forma w jakiej przekazuje swoją wiedzę zyskała jej uznanie wśród najbardziej wymagających zwiedzających. 

Imprezy:
„Sioło Budy” postawiło sobie za zadanie ochronę i prezentację wartości kulturowych okolic Puszczy Białowieskiej. W ramach tego zadania cyklicznie organizujemy koncerty grup folkowych z Polski oraz Białorusi, prezentując nurt muzyczny wywodzący się z nieprzebranej skarbnicy tradycji muzycznych Wschodniej Rzeczpospolitej. 

Organizujemy biesiady, studniówki, bale maturalne, przyjęcia rodzinne oraz prawdziwe wesela w arcyciekawej oprawie folklorystycznej i obyczajowej - prowadzone przez marszałka weselnego ze ślubami w okolicznych cerkwiach lub kościołach (cały scenariusz uzgadniany wg życzenia klienta). 

Zajmujemy się również organizacją improwizowanych wesel dla grup do 150 osób jako ciekawy dodatek do programu rozrywkowo-wypoczynkowego dla firm nocujących w naszej okolicy. 

Aranżujemy zabawy plenerowe o ciekawym programie rozrywkowo-konkursowym z udziałem miejscowych zespołów ludowych, artystów rękodzielników, gawędziarzy oraz interesujących ludzi z naszego regionu. 

Zajmujemy się organizacją plenerów rzeźbiarskich, malarskich oraz innych, które wymagają szczególnego nastroju i otoczenia. 

Organizujemy tematyczne wyprawy po okolicy i leśnych ostępach np:

  • poznajemy prawosławie z jego architekturą sakralną,
  • urok budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem zwartej zabudowy wiejskiej,
  • wyprawy historyczne po miejscach związanych z dziejami Rzeczpospolitej (miejsca bitew, polowań, stare grodziska i kurhany),
  • proponujemy wyprawy piesze, rowerowe, kajakowe lub bryczkami i wozami konnymi do arcyciekawych miejsc położonych w Puszczy Białowieskiej ale zapomnianych i leżących z dala od utartych szlaków turystycznych,
  • przygotowujemy specjalne pakiety pobytowe dla gości pragnących w ciszy, spokoju i z dala od zgiełku życia codziennego spędzić Święta Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy, Sylwestra czy długiego weekendu. W ich skład oprócz noclegów i wyżywienia wchodzi bardzo bogaty program kulturowy i turystyczny. W tym celu zapewniamy naszym gościom najlepszych i niebanalnych przewodników specjalistycznych działających w regionie Puszczy Białowieskiej,
  • grupom konferencyjnym nocującym w hotelach w Białowieży i w Białymstoku proponujemy uatrakcyjnienie pobytu poprzez szeroki wachlarz imprez, bankietów i rozrywek jakie na naszym obszernym terenie jesteśmy w stanie zorganizować. Dzięki nam możliwe jest uatrakcyjnienie pobytów szkoleniowych, konferencyjnych, motywacyjnych, integracyjnych czy też rekreacyjnych,
  • organizujemy profesjonalnie zaplanowane kilkudniowe wycieczki rowerowe po okolicy z bogatym programem turystycznym.

Lokalizacja i dojazd:
Z Warszawy: drogą nr 18 ( E67) w kierunku Białegostoku do Zambrowa i tam w prawo drogą nr 698 w kierunku Białowieży. Za Hajnówką po około 8 km, na śródleśnym skrzyżowaniu w lewo w kierunku wsi Budy. W Budach na pierwszym skrzyżowaniu asfaltem w prawo w kierunku wsi Teremiski i po około 1 km po prawej stronie znajduje się nasz obiekt.

Z Białegostoku: drogą nr 19 w kierunku Lublina i po około 12 km w miejscowości Zabłudów w lewo drogą 685 do Hajnówki i tam dalej drogą nr 689 w kierunku Białowieży. Za Hajnówką po około 8 km, na śródleśnym skrzyżowaniu w lewo w kierunku wsi Budy. W Budach na pierwszym skrzyżowaniu asfaltem w prawo w kierunku wsi Teremiski i po około 1 km po prawej stronie znajduje się nasz obiekt.


Z Lublina: drogą nr 19 w kierunku Białegostoku. W Siemiatyczach w prawo drogą nr 693 w kierunku Hajnówki. W Hajnówce w prawo drogą 689 w kierunku Białowieży. Za Hajnówką po około 8 km, na śródleśnym skrzyżowaniu w lewo w kierunku wsi Budy. W Budach na pierwszym skrzyżowaniu asfaltem w prawo w kierunku wsi Teremiski i po około 1 km po prawej stronie znajduje się nasz obiekt.

CENNIK NOCLEGÓW

Duży Dom
Jest to jedyny w Siole, zachowany dom pierwotnych właścicieli. Rozbudowany i powiększony na potrzeby pensjonatu, nadal zachowuje swą pierwotną duszę. Sercem jego, jest oryginalny ponad 50-letni piec. W domku mieści się salonik z jadalnią oraz 6 pokoi gościnnych. Wszystkie urządzone w starym, dawnym stylu z meblami przedwojennymi i klimatem jaki już tylko w filmach oglądać możemy. Maksymalna liczba miejsc 20.

CENNIK NOCLEGÓW
(ceny obejmują pobyt za dobę ze śniadaniem)

Pokój 2-osobowy
niedziela - piątek  75zł/os
piątek - niedziela 99 zł/os

Pokój 3-osobowy
niedziela - piątek 75zł/os
piątek - niedziela 85 zł/os

Pokój 3-osobowy z dostawką
niedziela - piątek 75zł/os
piątek - niedziela 80 zł/os

Pokój 1-osobowy
niedziela - piątek  120zł/os
piątek - niedziela 149 zł/doba

Dzieci do 3 lat (śpiące w łóżku z rodzicami) - GRATIS
Dzieci od 3 do 4 lat w pokoju z rodzicami - 39zł/os./doba
Dzieci od 5 do 8 lat w pokoju z rodzicami - 59zł/os./doba

Domek Kiersnowskich
Dom ten został przeniesiony ze wsi Trześcianka w gminie Narew. Wybudowany w latach 30-tych XX wieku. Służył jako typowy dom średniorolnego chłopa. W domu tym zachowaliśmy doskonale wykonany zrąb w typie „wieńcówki bez ostatków”. Odkryte węgła ukazują kunszt zasadniczych połączeń ciesielskich z rejonu Podlasia Wschodniego. Bale użyte do jego budowy to wyborowa sosna Puszczańska. Zaaranżowany na potrzeby pensjonatu dostał nowy podwyższony dach. Znajduje się tu salonik z kominkiem i 4 pokoje. Regionalny wystrój dopełnia klimat sielskości i gwarantuje wspaniały wypoczynek.

CENNIK NOCLEGÓW
(ceny obejmują pobyt za dobę ze śniadaniem)

Pokój 2-osobowy
niedziela - piątek  75zł/os
piątek - niedziela  99 zł/os

Pokój 3-osobowy
niedziela - piątek 75 zł/os
piątek - niedziela 85 zł/os

Pokój 3-osobowy z dostawką
niedziela - piątek  75 zł/os
piątek - niedziela  80 zł/os

Pokój 1-osobowy
niedziela - piątek  120zł/os
piątek - niedziela  149 zł/doba

Dzieci do 3 lat (śpiące w łóżku z rodzicami) - GRATIS
Dzieci od 3 do 4 lat w pokoju z rodzicami -  39zł/os./doba
Dzieci od 5 do 8 lat w pokoju z rodzicami -  59zł/os./doba
Pies/kot - 20zł/dobę

Nowe Izby

Przy wewnętrznej uliczce naszego Sioła, można zauważyć cztery domki, przepięknie zdobione tradycyjną snycerką. Każdy z nich w innym kolorze, każdy poświęcony konkretnemu człowiekowi, zasłużonemu dla regionu:
Kucharki Nastii,Tkaczki i Krawcowej Anastazji,Kowala Bolesława,Cieśli Zduna i Kołodzieja Szymona,Każdy z nich to mistrz swojej profesji. To właśnie tacy ludzie tworzyli miejscową architekturę – niepowtarzalną, bazującą głównie na doskonałym miejscowym surowcu – drewnie. Dzisiaj w dobie budynków z betonu, szkła i stali, stwarzamy Państwu możliwość zamieszkania w domach pięknych, ciepłych i zdrowych, w takich naprawdę się odpoczywa. Każdy z domków to cztery przestronne pokoje,  z których jednym jest apartament. Maksymalna liczna miejsc 14.

CENNIK NOCLEGÓW
(ceny obejmują pobyt za dobę ze śniadaniem)

Pokój 2-osobowy
niedziela - piątek  75 zł/os
piątek - niedziela  99 zł/os

Pokój 3-osobowy
niedziela - piątek  75 zł/os
piątek - niedziela  85 zł/os

Pokój 3-osobowy z dostawką

niedziela - piątek  75 zł/os
piątek - niedziela  80zł/os

Apartament dla 2 osób
niedziela - piątek  250 zł/dobę
piątek - niedziela  299/zł dobę

Pokój 1-osobowy
niedziela - piątek 120zł/os
piątek - niedziela 149 zł/doba

Dzieci do 3 lat (śpiące w łóżku z rodzicami) - GRATIS
Dzieci od 3 do 4 lat w pokoju z rodzicami - 39zł/os./doba
Dzieci od 5 do 8 lat w pokoju z rodzicami - 59zł/os./doba
Pies/kot - 20zł/dobę

Wszystkie pokoje w Siole Budy posiadają łazienki, zaś ceny obejmują nocleg ze śniadaniem i zawierają podatek VAT. Zgodnie z Uchwałą nr XXVII/158/13 Gminy Białowieża z dnia 10.12.2013r. pobierana jest opłata miejscowa w wysokości 2,19 zł/os./doba
Powyższy cennik nie obejmuje terminów imprez cyklicznych oraz Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Sylwestra, Bożego Ciała, Weekendu Majówki itp.

Struktura pokoi w Siole Budy:

Mały Dom (Kiersnowskich):

2 pokoje dwuosobowe
2 pokoje trzyosobowe

Duży Dom:

5 pokoi trzyosobowych
1 pokój czteroosobowy

Dom kucharki Nasti:

Apartament 2 osobowy (możliwość noclegu 3 lub 4 osób)
1 pokój dwuosobowy
2 pokoje trzyosobowe

Dom tkaczki i krawcowej Anastazji:

Apartament 2 osobowy (możliwość noclegu 3 lub 4 osób)
1 pokój dwuosobowy
2 pokoje trzyosobowe

Dom sławnego kowala Bolesława:

Apartament 2 osobowy (możliwość noclegu 3 lub 4 osób)
1 pokój dwuosobowy
2 pokoje trzyosobowe

Dom cieśli zduna i kołodzieja Szymona:

Apartament 2 osobowy (możliwość noclegu 3 lub 4 osób)
1 pokój dwuosobowy
2 pokoje trzyosobowe

Brak współrzędnych GPS

Biuro Podróży „Junior” s.c., ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, tel./fax (85) 741 57 20, tel. (85) 744 43 26, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, Skype: juniorbialystok, GG: 1010385.